Nieuwsbericht

Kom naar het We Doen Het Samen! Festival

Op vrijdag 29 mei vindt het We Doen Het Samen! Festival plaats in Utrecht. Hét festival voor bewonersinitiatieven, beleidsmakers en bedrijven.

Het We Doen Het Samen! Festival
Het We Doen Het Samen! Festival is een landelijke bijeenkomst waar bewonersinitiatieven, beleidsmakers en bedrijven elkaar ontmoeten. Het festival viert de energie en creativiteit van deze initiatieven, biedt praktische handvatten, inspiratie en slaat bruggen tussen actieve bewoners, beleidsmakers en bedrijven.

Het is een dag vol inspirerende verhalen, praktische workshops en ontmoetingen met mensen die – net als jij – het verschil willen maken in hun buurt, wijk of stad. Naast workshops en sprekers, kun je ook je licht opsteken op het Buurtplein. Op dit plein vind je verschillende informatiepunten waar je meer te weten kan komen over financiering van een buurtinitiatief, betrekken van vrijwilligers, vastgoedvraagstukken en samenwerking met gemeenten en andere maatschappelijke organisaties.

We Doen Het Samen-coalitie
Het festival wordt georganiseerd door de We Doen Het Samen-coalitie, waar VSBfonds ondersteunend partner van is. Deze coalitie bestaat uit organisaties die lokale gemeenschappen in allerlei vormen vertegenwoordigen. Dat doen ze door de zichtbaarheid van de beweging te vergroten en te lobbyen voor aangepaste landelijke wet- en regelgeving en structurele financiering. Op deze manier krijgen deze gemeenschappen de ruimte om duurzaam en gelijkwaardig samen te werken aan een vitale, inclusieve en hechte samenleving, samen met overheden en het bedrijfsleven.

Beeld: Patrick van Katwijk

Meer informatie en tickets